< 79 >

∆ TYKVE A HMYZ

106 x 41 cm. 106.0 x 41.0 cm

2 400 000 Kč / 96 000 EUR
2 500 000 Kč / 100 000 EUR

Aukce:Umění a starožitnosti 30/12/2012, 02:00

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Signováno: „Lao Pching”. Pečeť: „Paj-š' weng” (Stařec Paj-š'). Provenience: sbírka Vojtěcha Chytila. Výstavní štítky: Mährischer Kunstverein v Brně (číslo 1184a) a Metznerbund v Karlových Varech. Na bambusové příčce dozrávají tykve lufa, kolem nichž létají čmeláci a cikáda. Celý výjev je vyveden v sytých a výrazných barvách. Způsob malby a kaligrafie odpovídají Paj-š'iho tvorbě poloviny 20. let 20. století.