Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 21/05/2013, 17:00 / ČCHI PAJ-Š’ (1864-1957)–∆ ČTYŘI KREVETY

< 82 >

∆ ČTYŘI KREVETY

68 x 34 cm. 68.0 x 34.0 cm

1 300 000 Kč / 52 000 EUR
3 400 000 Kč / 136 000 EUR

Tušová malba na papíře. Závěsný svitek, brokátová montáž. Věnování Daniele Khestlové (provdané Šejnohové, čínské jméno Che Tan-ni). Signováno: „Ťiou-š'-san suej Paj-š'” (93letý Paj-š'). Pečeť: Čchi Paj-š'. Pečeť vpravo dole: „Ťie-šan weng” (Stařec od Vypůjčené hory). Provenience: sbírka Daniely Šejnohové. Obraz lze datovat do roku 1954 nebo 1955, neboť jak známo si na konci života Čchi Paj-š' dva roky přidával. Je zajímavou ukázkou umělcova oblíbeného námětu z pozdního období.