Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 21/05/2013, 17:00 / ČCHI PAJ-Š’ (1864-1957)–∆ ŠEST KREVET

< 81 >

∆ ŠEST KREVET

104 x 34 cm. 104.0 x 34.0 cm

1 900 000 Kč / 76 000 EUR
5 100 000 Kč / 204 000 EUR

Tušová malba na papíře. Závěsný svitek, brokátová montáž. Věnování Jiřímu Spěvákovi. Signováno: „Ťiou-š'-san suej Paj-š' lao-žen” (Zhotovil 93letý stařec Paj-š). Pečeť: Čchi Paj-š. Pečeť vlevo dole: „Ťi-pchin tchang” (Síň toulavého žabince). Provenience: sbírka Jiřího Spěváka. Čchi Paj-š namaloval svůj oblíbený námět - rej krevet ve vodě. Krevety míval v mělké misce s vodou na psacím stole a pozoroval, jak se pohybují. Jejich pohyb také dovedl bravurně zachytit štětcem.