Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 21/05/2013, 17:00 / SÜ PEJ-CHUNG (1895-1953)–∆ BĚŽÍCÍ KŮŇ

< 102 >

SÜ PEJ-CHUNG (1895-1953)

∆ BĚŽÍCÍ KŮŇ

52 x 73,5 cm. 52.0 x 73.0 cm

3 200 000 Kč / 128 000 EUR
5 800 000 Kč / 232 000 EUR

Tušová malba na papíře. Svitková montáž. Signováno: Sü Pej-chung. Pečeť: Sü Pej-chung. Provenience: sbírka Antonína Haška. Sü Pej-chung je klíčovou postavou čínského moderního malířství. Podařilo se mu vytvořit v čínském umění něco zcela nového - spojit energické tahy tuše tradičního čínského malířství s technicky dokonalou kresbou, užívanou v umění evropském. Koně na jeho obrazech mají spontaneitu stylu „ta-sie-i”, jsou však zároveň anatomicky věrní. Tímto způsobem navázal na minulost, ale ukázal cestu modernímu stylu.