< 101 >

BRONZOVÝ ZVON TYPU „ČUNG”

Pozdní dynastie Ming, 17. století. Výška 21 cm. 21.0 x 13.5 x 8.0 cm

38 000 Kč / 1 520 EUR
38 000 Kč / 1 520 EUR

Bronz zdobený plastickými geometrickými vzory a motivy stylizovaných draků. Tyto zvony se používaly v období dynastie Západní Čou při šamanských obřadech. Rozezvučovaly se úderem na vystouplé bodce. V době dynastií Ming a Čching se vyráběly jejich věrné kopie, odkazující k dlouhé čínské kulturní tradici. Provenience: sbírka Antonína Haška.