Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 21/05/2013, 17:00 / KCHANG NING (*1938)–ŠPAČEK A CHRYZANTÉMY

< 105 >

KCHANG NING (*1938)

ŠPAČEK A CHRYZANTÉMY

Datováno 1978. 33,5 x 45,5 cm. 33.0 x 45.0 cm

9 000 Kč / 360 EUR
9 000 Kč / 360 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Nápis: „Roku 1978 namaloval Kchang Ning”. Pečeť: „Kchang siao”. Provenience: sbírka českého sinologa. Kchang Ning soukromě studoval malbu pod vedením renomovaného Li Kchu-čchana (1899 - 1983), jehož volný styl zvaný „ta-sie-i” úspěšně přejal - je považován za jeho nejdůslednějšího žáka.