< 65 >

STAŘEC S CHLAPCEM

Datováno 1916. 91,5 x 36,5 cm. 91.0 x 36.0 cm

25 000 Kč / 1 000 EUR

Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek, brokátová montáž. Signováno: „Lan-tching”. Pečeť: „Liao-šuej šeng-žen”. Nápis: „Suei caj ping-čen čchun-ž´ sie”. Figurální malba stylově i námětově vycházející ze Šanghajské školy zpodobuje bělovousého taoistu s chlapcem, který mu nabízí nápoj.