Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 21/05/2013, 17:00 / SÜ PEJ-CHUNG (1895-1953)–SOUKROMÝ DOPIS LIOU PCHU-ŠUOVI

< 104 >

SÜ PEJ-CHUNG (1895-1953)

SOUKROMÝ DOPIS LIOU PCHU-ŠUOVI

Datováno 21.7.1947. 26,5 x 38,5 cm. 26.0 x 38.0 cm

7 000 Kč / 280 EUR
430 000 Kč / 17 200 EUR

Soukromý dopis středoškolákovi Liou Pchu-Šuovi, který měl rád umění, sám tvořil a později se stal významným čínským malířem. Sü Pej-chung psal o svých názorech na umění a své tvůrčí cestě. Dopis byl otištěn v hlavních čínských novinách Žen-min ž'-pao. Provenience: sbírka českého sinologa.