Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / ČU CU-MOU (1857 - 1931)–PTÁČEK NA VĚTVI

< 72 >

ČU CU-MOU (1857 - 1931)

PTÁČEK NA VĚTVI

Čína, 19.-20.století. 27.0 x 12.0 cm

5 000 Kč / 200 EUR
5 000 Kč / 200 EUR

Barvy na papíře. Ču Cu-mou byl učenec a ministerský úředník, malíř a básník. Nápis „zelené listy přilákaly červeného ptáčka“, pečeť ve tvaru dýně Ku-wej, vpravo negativní pečeť nečitelná. Provenience: Dr.Danuška Heroldová-Štovíčková ( 1929-1976) pracovnice Orientálního ústavu, lektorka češtiny na univerzitě v Pekingu (1953-57), autorka česko-čínského slovníku.