Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / ŤIANG JÜ-ŤIEN (19. STOLETÍ)–VODNÍ ORCHIDEJE

< 73 >

ŤIANG JÜ-ŤIEN (19. STOLETÍ)

VODNÍ ORCHIDEJE

Čína, datováno 1840. 65.0 x 30.0 cm

30 000 Kč / 1 200 EUR
30 000 Kč / 1 200 EUR

Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek, v hedvábné montáži. Signatura: „Ťiang Jü-ťien sie.″ Kulatá pečeť: „Ťiang.″ Provenience: sbírka filozofa Františka Černého (1926-2010), zakoupeno v březnu 1956 v Pekingu. Ťiang Jü-ťien byl znalcem čínského písma, kaligrafem a malířem orchidejí. Působil jako člen spolku Si-ling jin-še.