Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / WU Š'-SIEN (1848-1916)–JARNÍ KRAJINA

< 61 >

WU Š'-SIEN (1848-1916)

JARNÍ KRAJINA

Čína, nedatováno. 31.0 x 48.0 cm

25 000 Kč / 1 000 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Nápis: „Mostek přes jarní řeku, zrající pole. Malováno technikou Pa-ta Šan-žena.” Signováno: Wu Š'-sien. Pečeť: „Wu Š'-sien jin.” Wu Š'-sien se na tomto obraze hlásí k odkazu Pa-ta šan-žena, svérázného malíře ze 17. století, který příležitostně maloval krajiny. Napodobuje především techniku malby suchým štětcem, kterou Pa-ta šan-žen také používal, avšak atmosférou díla se mu vzdaluje.