Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / WU Š'-SIEN (1848-1916)–KRAJINA DLE MI FUA

< 62 >

WU Š'-SIEN (1848-1916)

KRAJINA DLE MI FUA

Čína, nedatováno. 28.0 x 44.0 cm

25 000 Kč / 1 000 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Nápis: „Z mlhy a deště znějí písně. Malováno technikou Mi Siang-janga.” Signováno: Wu Š'-sien. Pečeť: „Wu Š'-sien jin.” Malíř se odvolává na vzor sungského legendárního mistra Mi Fua (1051-1107), též zvaného Siang-jang, a touto zamlženou krajinou s homolovitým kopcem a oblými tahy štětce jej skutečně připomíná.