Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / WU Š'-SIEN (1848-1916)–HORSKÁ KRAJINA

< 60 >

WU Š'-SIEN (1848-1916)

HORSKÁ KRAJINA

Čína, nedatováno. 29.0 x 45.0 cm

25 000 Kč / 1 000 EUR
25 000 Kč / 1 000 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Nápis: „Křivé borovice nad starým klášterem. Malováno technikou Pa-ta Šan-žena.” Signováno: Wu Š'-sien. Pečeť: „Wu Š'-sien jin.” Wu Š'-sien je umělecký pseudonym malíře Wu Čching-jüna a znamená „Nesmrtelný z kamene”. Tento malíř, činný v  Šanghaji, je ojedinělou postavou na čínské umělecké scéně počátku 20. století. Studoval v Japonsku a oblíbil si zamžený styl starých japonských malířů. Z jeho obrazů dýchá těžko opakovatelná a podmanivá zádumčivá lyričnost. Zároveň je z jeho kompozic patrný vliv evropské perspektivy, s níž se za studií rovněž seznámil.