Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / SUNG ŤI-MEJ (1917 - 1999) A LI FANG-PAJ (1915 - 2001)–TYGR NA SKÁLE

< 170 >

SUNG ŤI-MEJ (1917 - 1999) A LI FANG-PAJ (1915 - 2001)

TYGR NA SKÁLE

Čína, datováno 1950. 106,5 x 39,5 cm.

24 000 Kč / 905 EUR
24 000 Kč / 905 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Datováno a signováno: V zimě roku „keng-jin” společně namalovali Fang-paj a Ťi-mej. Pečetě: Li Min č' jin; Ťi-mej. Provenience: sbírka československého novináře. Získáno od mistra Liou Ťin-tchaa v 50. letech v Pekingu. Sung Ťi-mej studovala malbu u malíře Čanga Šan-c'a (1895 - 1943), Čang Ta-čchienova bratra, jenž proslul námětem tygrů, mimeticky zobrazených jako v západním, respektive japonském malířství 19. století, avšak provedených tušovou technikou. Se svým manželem Li Fang-pajem, jenž doplnil tradičním způsobem vyvedené krajinné prvky, vytvořili více obrazů, dnes jsou však vzácné, protože většina byla zničena za Kulturní revoluce.