Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / CHU ŠUANG-AN (1916 - 1988)–ŘVOUCÍ TYGR ZA ÚPLŇKU

< 169 >

CHU ŠUANG-AN (1916 - 1988)

ŘVOUCÍ TYGR ZA ÚPLŇKU

Čína, datováno 1954. 112 x 57,5 cm.

80 000 Kč / 3 018 EUR
150 000 Kč / 5 660 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Signováno: Chu Šuang-an cuo.
Pečetě: Chu Šuang-an jin; Siang-jang kuan. Provenience: sbírka československého novináře. Získáno od mistra Liou Ťin-tchaa v 50. letech v Pekingu. Řvoucí tygr symbolizuje neohroženost a bojovnost. Námět, provedený v západním, respektive japonském realismu, uvedl do čínského malířství Čang Šan-c' (1895 - 1943) a zůstal velmi oblíbený až do nástupu nových uměleckých teorií koncem čtyřicátých let.