Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / WANG ČCHING-FANG (1900-1956)–KONĚ NA PASTVĚ

< 168 >

WANG ČCHING-FANG (1900-1956)

KONĚ NA PASTVĚ

Čína, nedatováno. 67,5 x 45 cm.

26 000 Kč / 981 EUR
26 000 Kč / 981 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Signováno: Namaloval Mang-tang šan-žen, Wang Čching-fang. Pečeť pod signaturou: Wang Čching-fang. Pečeť vlevo dole: Tchien-ja fang-cchao. Provenience: sbírka československého novináře. Získáno od mistra Liou Ťin-tchaa v 50. letech v Pekingu. Wang Čching-fang studoval výtvarný obor na pedagogické škole v Nankingu, ve studiu poté pokračoval u Čchi Paj-š'e na pekingské akademii. V Pekingu zůstal a vyučoval na střední škole, od 1942 měl částečný úvazek na výtvarné akademii. Ve třicátých letech se zapojil do hnutí revolučního dřevorytu. Nejvíce byl ovlivněn Sü Pej-chungem, který jej v roce 1949 přijal na reformovanou akademii jako asistenta. Byl uznávaným rytcem pečetí. Život ukončil sebevraždou pod politickým tlakem.