Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / PCHU ŽU (1896 - 1963)–HORSKÁ KRAJINA

< 167 >

PCHU ŽU (1896 - 1963)

HORSKÁ KRAJINA

Čína, nedatováno. 81 x 25 cm. 81.0 x 25.0 cm

220 000 Kč / 8 301 EUR
1 200 000 Kč / 45 283 EUR

Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Nápis: „Stíny topolů a vrb hladí dlouhý břeh, jarní vlny doráží na rybářů loď. Sklánějící se slunce brzy zapadne, postává lehký vítr a jeho proud přináší vůni květů z protějšího břehu.” Signováno: Pchu Žu. Oválná pečeť před nápisem: Čching nan ťi. Pečeť za nápisem: Pchu Žu. Provenience: sbírka československého novináře. Získáno od mistra Liou Ťin-tchaa v 50. letech v Pekingu. Pchu Žu, též známý jako Pchu Sin-jü, patří k nejvýznamnějším malířům v Pekingu ve 30. a 40. letech. Po občanské válce emigroval na Tchajwan.