Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / JÜ WO-JÜ (20. STOLETÍ) –HMYZ A PODZIMNÍ LISTÍ

< 166 >

JÜ WO-JÜ (20. STOLETÍ)

HMYZ A PODZIMNÍ LISTÍ

Čína, datováno 1955. 100 x 33 cm. 100.0 x 33.0 cm

22 000 Kč / 830 EUR
33 000 Kč / 1 245 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Datováno: V druhém letním měsíci roku „i-wej”. Signováno: Namalovala Jü Wo-jü ze Čchu. Pečeť pod nápisem: Wo-jü. Čtvercová pečeť vlevo dole: Paj-š' nü-ti-c' (Paj-š'ova žačka)
. Provenience: sbírka československého novináře. Získáno od mistra Liou Ťin-tchaa v 50. letech v Pekingu. Jü Wo-jü je malířka a kaligrafka, která studovala tušovou malbu u Čchi Paj-š'e a vychází z výtvarného vidění světa svého mistra, jak se při studiu od adeptů malby očekává. Na tomto obraze je pečlivě a v miniaturním detailu vyobrazena kobylka, můra, kudlanka a cikáda ve větvi se zbytky listí. Námět odpovídá Čchi Paj-š'ovi, ale provedení malby se liší, například v geometrizované výplni listů nebo v aplikaci barev na těle hmyzu.