Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / ČCHI LIANG-ČCH' (1921 - 2003)–CHRÁM TAJ-MIAO

< 165 >

ČCHI LIANG-ČCH' (1921 - 2003)

CHRÁM TAJ-MIAO

Čína, datováno 1958. 97 x 48 cm. 97.0 x 48.0 cm

80 000 Kč / 3 018 EUR
650 000 Kč / 24 528 EUR

Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Signováno: Čtvrtý syn Paj-š'iho Čchi Liang-čch' v době studií malířství v hlavním městě roku 1958. Pečeť: Čchi Liang-čch'. Pečeť vlevo dole: Meng-chun nan-wang š' jie-niang (Ve snech myslím na zesnulé rodiče). Provenience: sbírka československého novináře. Získáno od mistra Liou Ťin-tchaa v 50. letech v Pekingu. Námět krajiny je pro Čchi Liang-čch'a velmi neobvyklý, nicméně na tomto obraze poměrně věrně replikuje předlohu svého otce Čchi Paj-š'e, který namaloval několik verzí chrámu Taj-miao.