Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / LIOU ŤI-KUANG (20. STOLETÍ)–PÁROVÉ KALIGRAFIE

< 188 >

LIOU ŤI-KUANG (20. STOLETÍ)

PÁROVÉ KALIGRAFIE

Čína, datováno 1990. 126.0 x 28.0 cm

18 000 Kč / 679 EUR

Tušová malba na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Signováno: Liou Ťi-kuang. Obsahem je pětislabičné dvojverší: „Hory utichly, borovice v dálce hučí. Podzim je průzračný, pára nad pramenem voní.” Pečeť před nápisem: sing jün liou šuej. Pozitivní pečeť: Liou. Negativní pečeť: Ťi-kuang.