Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / SÜ PEJ-CHUNG (1895-1953)–HŘÍBĚ

< 189 >

SÜ PEJ-CHUNG (1895-1953)

HŘÍBĚ

Čína, datováno 1942. 44 x 52 cm.

12 000 Kč / 452 EUR
12 000 Kč / 452 EUR

Barevný dřevořez. Závěsný svitek v brokátové montáži. Signováno: Vytvořil Pej-chung v roce „žen-wu” za pobytu v Kuej-jangu. Pečeť: Ťiang-nan pu-i. Následuje věnování panu Chaj-pu Ťün-šuovi od Liao Ťing-wen z podzimu 1993. Signováno: Liao Ťing-wen. Pečeť: Liao Ťing-wen. Sü Pej-chungova druhá manželka Liao Ťing-wen (*1923), autorka dvou zasvěcených memoárů a ředitelka Sü Pej-chungova památníku v Pekingu, uspořádala při stém výročí malířova narození výstavu v Praze a osobně přivezla exponáty. Při té příležitosti věnovala různým osobnostem a institucím v Praze reprodukce vynikajících Sü Pej-chungových prací.