Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / SÜ LIN-LU (1916 - 2011)–DVA ŠPAČCI A MAGNÓLIE

< 171 >

SÜ LIN-LU (1916 - 2011)

DVA ŠPAČCI A MAGNÓLIE

Čína, nedatováno. 69,5 x 37 cm.

28 000 Kč / 1 056 EUR
130 000 Kč / 4 905 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Signováno: Lin-lu sie. Pečeť pod signaturou: Sü. Pečeť vlevo dole: fej-chua san-čchien. Provenience: sbírka československého novináře. Získáno od mistra Liou Ťin-tchaa v 50. letech v Pekingu. Sü Lin-lu, vlastním jménem Sü Te-lin, udržoval úzké kontakty s Čchi Paj-š'em, u něhož soukromě studoval už od poloviny 40. let. Po roce 1949 odešel do Pekingu a otevřel si na centrální ulici Wang-fu-ťing prosperující prodejní galerii. Roku 1957 se stal šéfredaktorem vydavatelství při grafické dílně Žung-pao-čaj. Je uznávaným kaligrafem a malířem. Na tomto obraze přejímá inspiraci ze dvou zdrojů - magnólie vychází z jeho učitele Čchi Paj-š'e, zatímco ptáci z předloh velkého mistra 17. století Pa-ta šan-žena.