Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / ČCHEN WEJ-SIN (1918 - 1990)–LOTOS

< 174 >

ČCHEN WEJ-SIN (1918 - 1990)

LOTOS

Čína, datováno 1960. 70 x 42 cm.

20 000 Kč / 754 EUR
27 000 Kč / 1 018 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Věnování: „Příteli Ťin-tchaovi k posouzení.” Signováno: Namaloval Wej-sin. Pečeť: Wej-sin šu-chua. Provenience: sbírka československého novináře. Získáno od mistra Liou Ťin-tchaa v 50. letech v Pekingu. Čchen Wej-sin maloval od mládí. V roce 1939 byl přijat do Výzkumného oddělení Palácového muzea a zároveň studoval na pekingské akademii, kterou absolvoval roku 1942. Měl tak možnost získat poučení od malířů jako Čou Chuaj-min, Siao Sün a Chuang Pin-chung. Byl velkým znalcem díla malíře Š'-tchaa ze 17. století. V kontextu českých sběratelů je ojedinělý tím, že není z okruhu mistra Čchi Paj-š'e.