Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / LI SIUNG-CCHAJ (1910 - 2001)–BOROVICE NAD ŘEKOU

< 176 >

LI SIUNG-CCHAJ (1910 - 2001)

BOROVICE NAD ŘEKOU

Čína, datováno 1956. 36,5 x 40 cm.

220 000 Kč / 8 301 EUR
450 000 Kč / 16 981 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Věnování: „Soudruhu Dvorskému na památku.” Signováno: Namaloval Li Siung-cchaj ve Wu-chanu v červenci 1956. Pečeť: Li Siung-cchaj. Provenience: sbírka Bohumíra Dvorského. Li Siung-cchaj je významným představitelem tzv. Lingnanské školy, s jejímž zakladatelem Kao Ťien-fuem studoval. Díla těchto malířů se vyznačují lyričností, soudobou tematikou a hlavně japonským vlivem. Po válce skoro všichni umělci tohoto směru odešli na Tchaj-wan, ale Li Siung-cchaj zůstal a byl umístěn ve Wu-chanu, kde ho navštívila československá delegace.