< 2 >

UŠNÍŠAVIDŽAJA

Pekingské dílny, počátek 18. století. Výška 10 cm. 10.0 x 7.0 x 5.0 cm

120 000 Kč / 4 800 EUR

Zlacený bronz. Ušníšavidžaja tvoří spolu s buddhou Amitábhou a Bílou Tárou oblíbenou ikonografickou trojici božstev dlouhého věku. Proto bývá s Bílou Tárou často spojována. Má tři obličeje a osm rukou, v nichž obvykle drží lotos se soškou Amitábhy, dvojitou vadžru, vázu s nektarem nesmrtelnosti, luk a šíp.