Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 21/05/2013, 17:00 / BUDDHA AMITÁJUS S NEKTAREM NESMRTELNOSTI

< 3 >

BUDDHA AMITÁJUS S NEKTAREM NESMRTELNOSTI

Pekingské dílny, přelom 18. a 19. století. Výška 10,3 cm. 10.3 x 7.3 x 5.0 cm

80 000 Kč / 3 200 EUR

Zlacený bronz zdobený korály a tyrkysy. Amitájus, buddha nezměrného věku a jedna z podob buddhy Amitábhy, patřil k ikonograficky nejoblíbenějším tématům pekingských palácovych dílen 17. a 18. století, vyrábějících buddhistické sochy pro císařský dvůr, mandžurskou šlechtu a tibetské duchovenstvo.