< 4 >

BÍLÁ TÁRA

Pekingské dílny, přelom 18. a 19. století. Výška 11 cm. 11.0 x 7.5 x 5.2 cm

80 000 Kč / 3 200 EUR

Zlacený bronz zdobený korály. Ženský bódhisattva Bílá Tára, ochránkyně čistoty, patří spolu s bódhisattvou Avalókitéšvarou, z jehož slzy se podle legendy zrodila, mezi božstva Lotosového řádu do družiny buddhy Amitábhy.