< 72 >

BÍLÁ TÁRA

Mongolsko, 19. století. 14 x 17,5 cm. 14.0 x 17.5 cm

24 000 Kč / 960 EUR

Malba barvami na papíře. Rámováno. Bílá Tára, obklopená plamennou aureolou, zaujímá napůl uzavřený sed. Hlavu jí zdobí pětilistá koruna a tělo bódhisattvovské šperky. Ve svých šesti rukách drží luk, šíp, smyčku, sekyrku a meč, poslední ruka vytváří gesto plnění přání. Provenience: sbírka Vojtěcha Chytila. Výstavní štítek: Mährischer Kunstverein v Brně (číslo 82).