Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 21/05/2013, 17:00 / CHUANG JUNG-JÜ (*1924)–PORTRÉT MISTRA ČCHI PAJ-Š'E

< 94 >

CHUANG JUNG-JÜ (*1924)

PORTRÉT MISTRA ČCHI PAJ-Š'E

34 x 36,5 cm. 34.0 x 36.5 cm

18 000 Kč / 720 EUR
60 000 Kč / 2 400 EUR

Barevný dřevořez. Rámováno. Věnování Milanu Tichému kaligraficky nadepsal Sü Lin-lu (1916 - 2011). Pečeť: Sü. Provenience: sbírka Milana Tichého. Publikováno: Josef Hejzlar - Čchi Paj-š', Praha, Odeon, 1970, úvodní barevná ilustrace. Chuang Jung-jü je jednou z velkých postav čínské tušové malby v moderním stylu „kuo-chua”. Kromě malby také píše básně, eseje a scénáře. Tento dřevořez vznikl ještě za studií na pekingské akademii, nebo brzy poté. Jde o realistický portrét, jaký byl tehdy na akademii vyžadován, a ve kterém se Chuang etabloval. Po Kulturní revoluci přesídlil do Hong-kongu a začal tvořit v zcela odlišném pojetí, vycházejícím z expresívního stylu „sie-i” (postižení ideje).