Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 21/05/2013, 17:00 / WU Š'-SIEN (1848-1916)–HORSKÁ ŘEKA

< 86 >

WU Š'-SIEN (1848-1916)

HORSKÁ ŘEKA

Datováno 1907. 32,5 x 36 cm. 32.5 x 36.0 cm

36 000 Kč / 1 440 EUR
36 000 Kč / 1 440 EUR

Tušová malba na hedvábí. Závěsný svitek, brokátová montáž. Signováno: „C´-ťin šan-žen Š´-sien”. Pečeť: Š'-sien. Provenience: sbírka Milana Tichého. Wu Čching-jün, signující svá díla též uměleckým jménem Š'-sien (Nesmrtelný z kamene), je ojedinělou postavou na čínské umělecké scéně počátku 20. století. Studoval v Japonsku a oblíbil si zamlžený styl starých japonských mistrů, zároveň je ale v jeho kompozici patrný vliv evropské malby, s níž se za studií seznámil. Z jeho obrazů dýchá těžko opakovatelná atmosféra a podmanivá lyričnost.