< 87 >

POSTAVA BÓDHISATTVY KUAN-JIN

Přelom 16. a 17. století. Výška 15,5 cm. 15.5 x 7.0 x 4.5 cm

80 000 Kč / 3 200 EUR
270 000 Kč / 10 800 EUR

Bronz zlacený na lakovém podkladě. Bódhisattva Kuan-jin sedí v královské pozici. Je oděna v jemně nařasené roucho, hlavu zdobí čelenka s vybrazením Buddhy a tělo rozličné šperky. Provenience: sbírka Milana Tichého.