Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / ŤIEN SAN (20.století)–LEHKÝ VĚTŘÍK VANE NAD ŘEKOU SIANG" (BAMBUSOVÉ HOUŠTÍ)

< 83 >

ŤIEN SAN (20.století)

LEHKÝ VĚTŘÍK VANE NAD ŘEKOU SIANG" (BAMBUSOVÉ HOUŠTÍ)

Čína, datováno 1994. 99.0 x 53.0 cm

7 500 Kč / 300 EUR

Tuš na papíře. Obraz přišel Hejzlarovým poštou od pana Liou z Čching-tao, 2 pečetě. Jde zřejmě o malíře ze Šan-tungu. provenience: sbírka Josefa Hejzlara (1927-2012), českého historika umění, sinologa, překladatele a publicisty, absolventa VŠUP v Praze (ateliér prof. Emila Filly). V letech 1951-56 studoval na Pekingské universitě (jazyk, historie a literatura) a Ústřední akademii výtvarného umění v Pekingu. V ČR i v zahraničí vydal řadu knih o východoasijském, zejména čínském umění. Za monografii Čchi Paj-š´ (1970) získal cenu nakladatelství Odeon.