Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / ALBUM DVANÁCTI AKVARELŮ SE SCÉNAMI TORTURY

< 116 >

ALBUM DVANÁCTI AKVARELŮ SE SCÉNAMI TORTURY

Čína, Kanton, 19. století. 23.0 x 32.0 cm

12 000 Kč / 480 EUR
12 000 Kč / 480 EUR

Tuš a barvy na rýžovém papíře, brokátové desky. Co se týče témat pojednaných na kantonských obrázcích určených pro export, systém vymáhání spravedlnosti a vykonání trestů patřil k vůbec nejpopulárnějším. Jako by cizinci byli fascicinováni sytémem, jemuž byl označený viník vydán zcela na milost a nemilost. Běžně uplatňované metody zahrnovaly např.fackování, bití bambusovou holí, mučení, zavírání do klecí, škrcení, vykrajování masa za živa až po setnutí hlavy v nejzávažnějších případech.