Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / HONOSNÁ ŠAVLE „KILIDŽ" S POCHVOU

< 43 >

HONOSNÁ ŠAVLE „KILIDŽ" S POCHVOU

Persie, 19. století. Celková délka 92 cm, čepel 77 cm.

160 000 Kč / 6 037 EUR

Jednosečná, silně zakřivená čepel z wootz-damascénské oceli. Rukojeť s křížovou záštitou a otvorem na portepe je vyrobena ze zlaceného stříbra. Pochvu ze zlaceného stříbrného plechu zdobí vytepávaný a cizelovaný motiv úponků a Šalamounovy pečetě.