Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / DÝKA „KUMIJA" S POCHVOU

< 44 >

DÝKA „KUMIJA" S POCHVOU

Maroko, přelom 19. a 20. století. Celková délka 51 cm, čepel 25 cm. Váha 957 g.

36 000 Kč / 1 358 EUR

Jemně zakřivená dvousečná čepel s dutým výbrusem. Rukojeť z jantaru je opatřena stříbrným kováním. Celostříbrnou pochvu se dvěma závěsnými kroužky zdobí bohatý filigránový dekor. Atest puncovního úřadu. Stříbro o ryzosti 800/1000 a 960/1000.