Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / VZÁCNÁ FIGURA BUDDHY

< 41 >

VZÁCNÁ FIGURA BUDDHY

Gandhára, období Kušánské říše (2.-3. století n. l.). Výška 20 cm. 20.0 x 11.5 x 5.5 cm

80 000 Kč / 3 018 EUR

Břidlice. Buddha, obklopený kruhovou aureolou, sedí v lotosovém sedu na vyvýšeném podstavci, ruce má složeny na klíně v meditačním gestu. Je oblečen do bohatě draperovaného roucha. Jeho plná tvář má kulatý tvar a výraznější nos. Oči s těžkými víčky jsou přimhouřené, drobné rty v mírném úsměvu. Uprostřed čela, které je rámované prameny vlasů vyčesaných do uzlu, se nachází znaménko úrna.