< 39 >

FIGURA BUDDHY

Šrí Lanka, období Kandy (18. století). Výška 17 cm. 17.0 x 5.0 x 3.0 cm

16 000 Kč / 603 EUR

Zlacený bronz. Buddha stojí v pozici „samápada" a levou rukou vytváří posunek povzbuzování „abhaja-mudra". Je oblečen do šatu zdobeného rytými vlnkami naznačujícími drapérii, na hlavě má pětihrotou korunu.