Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / DVORSKÝ CEREMONIÁLNÍ MEČ TORIKUBI NO TAČI

< 9 >

DVORSKÝ CEREMONIÁLNÍ MEČ TORIKUBI NO TAČI

Japonsko, 19. století. Celková délka 105,5 cm, čepel 71 cm.

80 000 Kč / 3 018 EUR

Mumei mači okuri šin-šintó, hon zukuri, iori mune, čú kissaki, suguga hamon, hada nečitelná. Meč je ve starém poliši. Zlacené příslušenství a lak na pochvě s motivem karakusa a go san kiri, šitogi cuba, daši zamé cuka, našidži saja.