Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / ZBROJ DÓ MARU V ARCHAIZUJÍCÍM STYLU

< 8 >

ZBROJ DÓ MARU V ARCHAIZUJÍCÍM STYLU

Japonsko, období Meidži (1868-1912). Výška 152 cm. 152.0 x 55.0 cm

160 000 Kč / 6 037 EUR

Zbroj sestává z osmnáctiplátové sudži bači kabutó s velkými fukigaeši, sudži provedeny nanýtovanými zlacenými drátky tessen, maedate s nápisem „Velký bódhisatwa Hačiman" a velkou kuwagatou s jemně cizelovaným zlaceným kováním a parciálně puncovaným vzorem rybích jiker. Nárameníky ó sode, kyrys odoši dó s dekorativním střapcem agemaki, pancéřové rukávy Šino sode, kusazuri rozdělené do sedmi proudů, tetsu karuta haidate a suneate, nová transportní bedna. Zbroj reprezentuje honosnou formu joroi, nošenou samurajskými veliteli a generály.