Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / ČCHIAO MU (1920­­ - 2002)–PIVOŇKA

< 180 >

ČCHIAO MU (1920­­ - 2002)

PIVOŇKA

Čína, datováno 1984. 30 x 49 cm.

12 000 Kč / 452 EUR
75 000 Kč / 2 830 EUR

Tuš a barvy na papíře zdobeném zlatými plátky. Oboustranný skládací vějíř s bambusovou rukojetí. Na aversu je vyobrazena pivoňka s dedikací a signaturou malíře. Pečeť: Čchiao Mu. Na reversu báseň tchangského básníka provedená kurzívním písmem „sing-šu”. Pečeť: Sü-ťing. Čchiao Mu, užívající pseudonym Ta-nien nebo Nan-jou-ča, pocházel z provincie Che-pej, ale svým uměleckým životem je spjatý s Šanghají, kde od roku 1961 s přestávkami vyučoval na výtvarně zaměřených vysokých školách. Ve svém díle navazuje na jangčouské podivíny a především na Šanghajskou školu 19. století.