Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / LIOU KCHUEJ-LING (1885 - 1967) - PŘIPSÁNO–DVA BÍLÍ KRÁLÍCI

< 181 >

LIOU KCHUEJ-LING (1885 - 1967) - PŘIPSÁNO

DVA BÍLÍ KRÁLÍCI

Čína, datováno 1940. 27 x 56 cm.

8 000 Kč / 301 EUR
15 000 Kč / 566 EUR

Tuš a barvy na papíře. Formát vějíře, rámováno. Nápis: dva verše o sedmi znacích. Signováno: V létě roku „keng-čchen” namaloval Jao-čchen, Liou Kchuej-ling. Negativní pečeť: Kchuej-ling. Pozitivní pečeť: Jao-čchen. Liou Kchuej-Ling pocházel z Tchien-ťinu, kde prožil celý život. Malovat se učil sám a jeho oblíbeným námětem jsou zvířata, která zpodobuje realisticky, ale tradičními barvami a tuší.