Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / ČCHIOU JING (1493-1560) - PŘIPSÁNO–KRAJINA S VODNÍM PALÁCEM

< 156 >

ČCHIOU JING (1493-1560) - PŘIPSÁNO

KRAJINA S VODNÍM PALÁCEM

Čína, nedatováno. 114 x 39,5 cm.

38 000 Kč / 1 433 EUR
44 000 Kč / 1 660 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Signováno: Š'-čou Čchiou Jing. Pečeť: Š'-čou. Vpravo dole pečeť sběratele. Krajinou procházejí či na loďce proplouvají drobné figurky učenců, směřujících do paláce v pozadí - na břehu meandrující řeky. Samozřejmě nejde o reálnou krajinu, ale o uměle sestavenou líbeznou scenérii. Její kouzlo ještě zvyšuje podmanivá barevnost. Malíř zároveň předvádí svou technickou dovednost v malbě, například na škále různých dřevin, které do krajiny na vhodná místa vsadil.