Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / NEZNÁMÝ MALÍŘ–NOČNÍ RYBAŘENÍ

< 166 >

NEZNÁMÝ MALÍŘ

NOČNÍ RYBAŘENÍ

Čína, nedatováno. 116,5 x 52 cm.

38 000 Kč / 1 433 EUR
290 000 Kč / 10 943 EUR

Tušová malba na hedvábí. Závěsný svitek v brokátové montáži. Signováno: Pching-šan. Pečeť pod signaturou nečitelná. Pečeť sběratele vpravo dole: Chuo Lan (tj. Holan). Provenience: sbírka Karla Holana. Tato poetická a velmi zdařilá krajina je malována v duchu působivé estetiky z doby raných Mingů.