Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / MA WAN (14. STOLETÍ) - PODLE–LITERÁTI U VODOPÁDU

< 167 >

MA WAN (14. STOLETÍ) - PODLE

LITERÁTI U VODOPÁDU

Čína, datováno 1345. 112 x 51 cm.

42 000 Kč / 1 584 EUR
80 000 Kč / 3 018 EUR

Tušová malba na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Datace a signatura: „Zjara v druhém měsíci pátého roku éry Č'-čeng namaloval Fu-feng alias Ma Wen-pi." Dvě pečetě pod signaturou: 1. negativní: Ma Wan č' jin, 2. pozitivní: Wen-pi. Císařská pečeť nahoře: Kuang jün č' pao. Pečeť sběratele vpravo dole: Chuo Lan (tj. Holan). Provenience: sbírka Karla Holana.