Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / ČCHI PAJ-Š’ (1864-1957)–ČERVENÉ SVLAČCE

< 172 >

ČERVENÉ SVLAČCE

Čína, nepřímo datováno 1946. 99,5 x 56 cm.

1 400 000 Kč / 52 830 EUR

Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Signováno: „Ťi-pching-tchang šang lao-žen Čchi Paj-š'. Namaloval v 87 letech v hlavním městě." Pečeť pod signaturou: Paj-š' weng. Pečeť sběratele vlevo dole: Chuo Lan (tj. Holan). Provenience: sbírka Karla Holana. Svlačce na bambusovém plotě, jakož i tuto barevnou kombinaci karmínově červené a sytě černé barvy měl Čchi Paj-š' v oblibě na konci svého dlouhého života. Malba je provedena s bravurou až zarážející vzhledem k vysokému věku malíře.