Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / WANG JÜAN (14. STOLETÍ) - PODLE–DVĚ KACHNY V LOTOSOVÉ TŮNI

< 165 >

WANG JÜAN (14. STOLETÍ) - PODLE

DVĚ KACHNY V LOTOSOVÉ TŮNI

Čína, datováno 1345. 106 x 33 cm.

36 000 Kč / 1 358 EUR
40 000 Kč / 1 509 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Závěsný svitek v brokátové montáži. Signováno: „V letním měsíci roku „i-jou" za éry Č'-čeng namaloval Žuo-šuej alias Wang Jüan z Čchien-tchangu." Pečeť pod signaturou: Wang Jüan. Pečeť sběratele vlevo dole: Chuo Lan (tj. Holan). Provenience: sbírka Karla Holana. Wang Jüan, původem z města Čchien-tchang, prožil valnou část života za dynastie Jüan. Byl všestranně nadaný, kromě malování skládal básně a zpíval. Výjev dvou kachen, kontrastní černé a bílé, plovoucích v lotosové tůni, nad nimiž v horní půli svitku visí pivoňka s velkým květem, je proveden technikou „pracného štětce".