Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / ČCHI PAJ-Š’ (1864-1957)–VINNÉ HROZNY A DVĚ VČELKY

< 179 >

VINNÉ HROZNY A DVĚ VČELKY

Čína, nedatováno. 22 x 45 cm. 22.0 x 45.0 cm

200 000 Kč / 7 547 EUR
360 000 Kč / 13 584 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Signováno: Paj-š'. Pečeť: Čchi Chuang. Tento obraz je ukázkou malířova proslaveného tématu „rostliny a hmyz". Podoba obou je naznačena mistrnou zkratkou. Vinná réva rozhodně není běžným námětem v řadě rostlin, které Čchi Paj-š' rád maloval, ale je například zachycena na jednom z mistrových obrazů ve sbírce Národní galerie v Praze. Na rozdíl od něho jsou na tomto obraze upřednostněny hrozny, zatímco listy jsou poměrně malé.