Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / WU KUAN-ČUNG (1919-2010)–CESTA BŘEZOVÝM HÁJEM

< 181 >

WU KUAN-ČUNG (1919-2010)

CESTA BŘEZOVÝM HÁJEM

Čína, datováno 1976. 37,2 x 32,2 cm.

1 900 000 Kč / 71 698 EUR

Olejové barvy na plátně. Rámováno. Signováno v pravém dolním rohu: Tchu (malířův pseudonym). Wu Kuan-čung, narozený 1919 v provincii Ťiang-su, postoupil v průběhu osmdesátých let 20. století mezi v zahraničí nejobdivovanější čínské malíře. Původně vystudoval olejomalbu v Chang-čou. Za války uprchl z území okupovaného Japonci do vnitrozemí a vyučoval na Státní výtvarné akademii v Čunkingu. V roce 1947 získal stipendium a dostal se na École supérieure des beaux-arts v Paříži. Roku 1950 se vrátil do Číny a vyučoval na Ústřední akademii umění a na univerzitě Čching-chua.