Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / WU KUAN-ČUNG (1919-2010)–PODZIMNÍ LES

< 182 >

WU KUAN-ČUNG (1919-2010)

PODZIMNÍ LES

Čína, datováno 1976. 18 x 23 cm.

1 900 000 Kč / 71 698 EUR

Tuš a barvy na kartonu. Rámováno. Signováno v levém dolním rohu: Tchu (malířův pseudonym). Stěžejními náměty Wu Kuan-čunga byly přírodní scenérie a městská krajina. Ve své tvorbě postupně rozvíjel vlastní, nezaměnitelný styl, kulminující v barevné abstrakci. Na tomto nevelkém obraze, znázorňujícím listnatý les za barevného podzimu, už lze pozdější vývoj spolehlivě pozorovat.