Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 18/11/2018, 15:00 / ITALSKÝ MISTR (18. STOLETÍ)–Párová zátiší s květinami

< 2 >

ITALSKÝ MISTR (18. STOLETÍ)

Párová zátiší s květinami

48 x 72 cm. 48.0 x 72.0 cm

125 000 Kč / 5 000 EUR

Olej na plátně. Dvě čistě květinová zátiší, zasazená do venkovní scenérie, nám ukazují bohatou barevnou paletu. Umělec pracoval detailně, jemnými tahy štětcem, díky čemuž celý výjev působí velice živě a realisticky. Můžeme rozeznat jednotlivé druhy květin, jako například pivoňky, hortenzie, chryzantémy či tulipány. Květiny jsou umístěny v proutěných košících a zabírají většinu plochy celého obrazu, kde pouze v pozadí tušíme naznačené nebe a krajinu. Oba výjevy jsou doplněny o drobný architektonický prvek.